Oblastní přebory Prahy
Oblastní přebory kat. U13, U15, U17 a U17
Ke konci června se konaly v Praze Oblastní přebory všech juniorských kategorií. Turnajů se mohli účastnit pouze hráči, kteří reprezentují pražské kluby a vítěz byl korunován Přeborníkem Prahy. Naši hráči se na turnajích rozhodně neztratili.
OP U13
Na tomto turnaji nás reprezentovali z kluků Dominik Nemasta a Matěj Nejedlík, z holek Ema Berníková, Eliška Filipcová a Nela Eršilová. Nejvíce se dařilo klukům ve dvouhře, kdy oba dva postoupili do čtvrfinále a Matěj byl jen pár bodíků od zisku medaile. Stejný osud je potkal i ve čtyřhře, když padli s pozdějšími vítězi. Ve dvouhře dívek se Emě podařilo po velikém souboji vyhrát zápas v prvním kole. Vzhledem k tomu, že to byl Emči první turnaj této kategorie, tak se jednalo o veliký úspěch. První zápas se podařilo vyhrát také Elišce. V dalších kolech všechny tři slečny narazily na těžší soupeřky.
OP U15 🥉
V této vyšší kategorii měl náš oddíl početné zastoupení: Karolína Burešová, Eliška Burešová, Markéta Štěpánová, Nina Němcová, Adéla Blažková, Matěj Čepek, Dennis Hobst, František Cibulka. Ve dvouhrách se nejvíce dařilo Elišce a Markétě, kdy obě postoupily shodně do čtvrfinále. Jako důležitá dílčí vítězství je třeba zmínit postup Dennise do 2. kola a výhra teprve začínající Ádi v zápase o pořadí. Prohru ze dvouhry si Eliška spravila ve čtyřhře, kde společně s Kájou postoupily do semifinále a mohly slavit zisk bronzových medailí.
OP U17 🥈
V této kategorii měl náš oddíl pouze holčičí zastoupení: Karolína Burešová, Eliška Burešová a Maia Weberová. Ve dvouhrách holkám los přisoudil velice těžké soupeřky. Náladu si ale všechny spravily v zápasech o pořadí, které bez větších problémů vyhrály. Velikým úspěchem byl zisk stříbrné medaile Maii ve čtyřhře. Maia se před začátkem turnaje spárovala s proseckou Hedvikou Kučerovou. Holkám se dařilo a prošly přes nasazené páry až do finále, kde už po značné únavě zápas nezvládly. Vůbec to ale nemusí mrzet, být vícemistryněmi Prahy je skvělý počin.
OP U19🏆🥉
V této nejvyšší kategorii nastupovala pouze Jana Hnilicová do párových disciplín: ve smíšené čtyřhře s meteorským Markem Sedlákem a ve čtyřhře s proseckou Gabrielou Frühaufovou. A v obou disciplínách to cinklo. Ve smíšené čtyřhře získala Jana bronzové medaile a ve čtyřhře dokonce společně s Gabrielou celý turnaj ovládly a získaly titul Přebornice Prahy!
Všem hráčům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu. Také přejeme užité letní prádzniny a těšíme se na vás na soustředěních ve Smržovce a ve Skutči!

